Nowoczesny HR w Microsoft 365: Wszystkie automatyzacje, których potrzebujesz

Aplikacja HR oparta na Microsoft 365 to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania procesami kadrowymi w firmie. Umożliwia składanie i zatwierdzanie wniosków urlopowych, prowadzenie list obecności, aktualizację danych pracowniczych oraz generowanie automatycznych raportów. Dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w przeglądarce oraz Microsoft Teams, zapewnia wygodę użytkowania z dowolnego miejsca. System automatyzacji pozwala na obliczanie pozostałego urlopu, przekierowywanie maili na osoby zastępujące, ustawianie autoresponderów

Aplikacja HR oparta na Microsoft 365

Wprowadzenie

Cześć, tu automatyk inżynier Marcin Karwowski z eraIT. Na tym kanale pokazuję, w jaki sposób narzędzia Microsoft 365 mogą wspierać pracę twoją i twojej firmy. W dzisiejszym odcinku opowiem ci o aplikacji HR, którą wdrażamy dla naszych klientów, o jej funkcjonalnościach, o jej automatyzacji, możliwościach raportowych.

Ten odcinek będzie podzielony na dwie części. W pierwszej pokażę ci na bazie tablicy w Miro, jakie tam są funkcjonalności, opowiem ci kilka słów o nich, a w drugiej części pokażę ci już "na żywo" działającą aplikację w naszym środowisku demo, abyś mógł i mogła zobaczyć, jak ona działa w praktyce. Jak to wygląda z punktu widzenia czy to użytkownika, czy przełożonego, czy osoby zarządzającej HR-em albo pracownika HR, bo mamy tam również oczywiście uwzględnione uprawnienia. Zapraszam do części merytorycznej.

Ten kanał napędza eraIT, twój dostawca aplikacji, twój dostawca automatyzacji w oparciu o Microsoft 365. Zapraszam cię serdecznie do współpracy, zapraszam cię serdecznie do konsultacji, zapraszam do wdrażania narzędzi w oparciu o sztuczną inteligencję właśnie w bezpiecznym środowisku Microsoft 365.

Prezentacja aplikacji HR

Dzisiejsza prezentacja w Miro naszej aplikacji do procesów HR będzie podzielona również na takie trzy główne części:

  • Przede wszystkim na początek powiem ci, jak będzie się można czy jak można się dostać do właśnie aplikacji.
  • Po drugie, powiem ci o głównych funkcjonalnościach, które są w tej aplikacji.
  • No i po trzecie, powiem o szeregu automatyzacji. Tak jak widzisz, tu tych kartek jest najwięcej, powiem ci o automatyzacjach, które są w ramach tej aplikacji przygotowywane i wdrażane.

Pamiętaj jednak o tym, że wszystko, o czym mówię, jest naszego autorstwa i jeżeli chciałbyś albo chciałabyś w swojej firmie wdrożyć to inaczej, dołożyć jeszcze jakieś funkcjonalności albo odjąć z tych, które będę pokazywał, nie ma najmniejszego problemu. Możemy przygotować wersję dedykowaną dla twojej organizacji. Ale z drugiej strony też możesz czerpać z naszych doświadczeń wdrożeniowych w rozwoju własnej aplikacji, w przygotowaniu właśnie jej dla ciebie.

Dostępność aplikacji

Dobrze, idźmy do dostępności. Słuchajcie, aplikacja jest dostępna - będę tutaj te kartki tak sukcesywnie odsłaniał - jest zbudowana w oparciu o Power Apps i mamy tutaj przygotowaną ją w wersji i desktopowej, i w wersji mobilnej. To jest oczywiście wersja responsywna, także gdziekolwiek nie uruchomisz tej aplikacji, ona tam będzie dobrze wyglądała, ona tam będzie realizowała swoje funkcje. Świetna rzecz do tego, aby wszelkie czynności HR-owe twoi pracownicy mogli realizować za pomocą urządzeń mobilnych, słowem telefonów, i składać tam wnioski urlopowe, zatwierdzać je i realizować czynności.

Przede wszystkim ta aplikacja jest dostępna również przez przeglądarkę. No to jest taki standard, przez przeglądarkę internetową, w której jesteś zalogowany do twojego konta Microsoft 365 i tam wyświetla się ta aplikacja. Tutaj korzystamy ze wszystkich dobrodziejstw Microsoftu 365, takich jak chociażby logowanie.

W trzeciej ewentualności - tu, której wersji będziesz w firmie używać naszej aplikacji, wybieramy wspólnie w trakcie wdrożenia - bo kolejna opcja, gdzie ta aplikacja może być dostępna, to jest Microsoft Teams. Ona może być tam osadzona w odpowiednim zespole, widoczna do użytkowania dla twoich użytkowników.

Główne funkcjonalności

Idziemy do głównych funkcjonalności. Aplikacja przede wszystkim daje możliwość obsługi różnych wniosków urlopowych przy wykorzystaniu mechanizmu zatwierdzeń, który jest już w Microsofcie. To niesie za sobą kilka korzyści, takich zasadniczych korzyści, czyli historia tych zatwierdzeń jest odkładana w twoim Microsofcie. Widać, kto kiedy złożył wniosek, widać również, kto kiedy go zatwierdził. Masz możliwość zatwierdzania czy to poprzez Teams, czy to poprzez taki odpowiedni komunikat mailowy. Możesz tam zatwierdzić wniosek lub go odrzucić, dodać komentarz i w ten sposób realizować funkcjonalności obsługi wniosków urlopowych.

Po drugie, w naszej aplikacji mamy obsługę listy obecności, obsługę listy obecności poprzez informacje na Teams, czyli przychodzi powiadomienie na Teamsie do twoich pracowników, do twoich użytkowników. Oni klikają, czy są dzisiaj dostępni, czy pracują w biurze, czy pracują zdalnie, mogą wybrać te opcje plus szereg innych opcji, których nie będę tutaj mówił, ale tak jak powiedziałem wcześniej, są to rozwiązania dedykowane, więc możemy je dostosowywać do twoich potrzeb.

Kolejna funkcjonalność to mamy tutaj przygotowaną obsługę wniosków urlopowych dla pracowników na przykład z magazynu czy pracowników produkcji, z którymi komunikujemy się za pomocą SMS-ów. Czyli taki pracownik przez odpowiedni kiosk, odpowiedni formularz, składa swój wniosek, dostaje SMS-a o tym, że ten wniosek złożył, dostaje później również SMS-a o tym, że ten wniosek został rozpatrzony i w jaki sposób. Co ciekawe, w ramach tego SMS-a również dostaje informację, ile jeszcze pozostało mu dni urlopowych do wykorzystania, więc nie musi później pytać, nie musi gdzieś tam szukać. A przełożony też nie musi się tymi informacjami zajmować, no bo pracownik ma od razu w SMS-ie taką informację.

Mamy jeszcze dodatkową możliwość tego, aby zgłosić nieobecność, na przykład zwolnienie, zanim ono jeszcze przyjdzie tam z ZUS-u przez te wszystkie elektroniczne historie. My możemy tutaj, pracownik może zgłosić, że dzisiaj go nie będzie w pracy, prawdopodobnie właśnie dostanie zwolnienie, i w ten sposób też obsługujemy to, żeby jeśli pracownik jest na zwolnieniu, nie dostawał na przykład listy obecności każdego dnia. No bo to oczywisty bezsens, żeby pytać pracownika każdego dnia, kiedy jest na zwolnieniu, czy on jest w pracy, czy nie. Więc czy to pracownik może zgłosić zwolnienie, czy ktoś z HR-u, z kadr, odnotować zwolnienie danego pracownika, wówczas lista obecności do takiego pracownika nie przychodzi, natomiast ten fakt jest odnotowany na liście obecności, właśnie fakt bycia na zwolnieniu.

Mamy również w naszej aplikacji przygotowaną obsługę zmiany danych pracownika. Jaka to może być zmiana danych? Oczywiście, pokażę to za chwilę, ale czy na przykład ktoś zmienia urząd skarbowy, w którym jest zarejestrowany, ktoś zmienia numer rachunku bankowego, ktoś zmienia to, że chciałby, aby dzieci były w ubezpieczeniu, i tego typu historie - mamy to obsłużone, mamy taką możliwość zgłoszenia tych faktów. Ale również mamy możliwość sprawdzenia, jeżeli pracownik nie pamięta być może, co wpisał w formularzu na początku zatrudnienia, może wejść w odpowiednie miejsce aplikacji i zobaczyć, jakie właśnie tego typu dane ma wprowadzone w systemie.

Kolejną funkcjonalnością, którą mamy, która nie jest aż tak oczywista, jest obsługa anulowania wniosku urlopowego. Zdarza się czasem tak, że ktoś weźmie, wypisze wniosek, ale jednak zmieni, i trzeba ten wniosek anulować. Mamy taką możliwość, mamy taką funkcjonalność, aby zgłosić chęć anulowania wniosku już zatwierdzonego albo wniosku, który jest w trakcie rozpatrywania.

Kolejną rzeczą, być może najważniejszą, o której powiem na koniec, są uprawnienia. Mamy kilka ról zdefiniowanych w systemie i tak: pracownik widzi tylko swoje, czy to wnioski, czy informacje o obecności, ale jego przełożony widzi już więcej, widzi już wszystkich swoich pracowników, wszystkich swoich podwładnych, i tak dostaje również raporty z aplikacji. HR widzi wszystko, widzi wszystkie wnioski urlopowe, widzi wszystkie wpisy o obecności, więc ta gradacja uprawnień jest w naszym systemie przygotowana. Przypominam, możemy przygotować dedykowaną gradację, jeśli masz taką potrzebę.

Automatyzacje w aplikacji

Idziemy do automatyzacji i pierwsza automatyzacja, o której chciałbym tu powiedzieć, to automatyczne dodawanie pracowników z katalogu Microsoft 365. Ten katalog, jeśli zostanie dobrze wypełniony, czyli uzupełnione zostaną w nim dane o przełożonym, o adresie biura i tak dalej, i tak dalej, wszystkie te informacje możemy automatycznie pobierać i używać ich w naszej aplikacji. Tak jak powiedziałem przed chwilą, jeżeli przełożony jest zdefiniowany w Microsoft 365, w katalogu użytkowników, możemy go automatycznie pobierać do naszej aplikacji i dalej korzystać z właśnie tego, że już mamy go pobranego, nie trzeba go definiować w innym miejscu, drugi raz powielać tych czynności.

Możemy zapisywać całą historię edycji, czy to pracowników, czy wniosków. Mamy wszystkie dane bardzo bezpieczne w taki sposób, że widzimy, kto, co, kiedy zmienił, czy zmienił coś automat, czy zmienił coś któryś z pracowników - wszystko to zostaje odnotowane.

Możemy włączyć powiadomienie na przykład o ważności badań lekarskich czy też szkoleń BHP. Te informacje zapisujemy oczywiście w naszej aplikacji i w ustalonym trybie przesyłamy takie powiadomienia do wskazanych pracowników. "Hej, tym osobom kończą się dni, badania albo szkolenia BHP, albo inne elementy, które są istotnymi, istotnymi czynnikami zatrudnienia pracownika."

Obliczamy - o tym mówiłem już wcześniej - obliczamy pozostały urlop wypoczynkowy, co to w praktyce oznacza, że każdy, kto składa wniosek urlopowy i dostanie pozytywne rozpatrzenie tego wniosku, właśnie w tej informacji z pozytywnym rozpatrzeniem dostaje również taki wpis, ile pozostało mu jeszcze urlopu wypoczynkowego.

To jest, słuchajcie, hitowa funkcjonalność. Wiele firm z tego korzysta, czyli automatyczne przekierowanie maila na osobę zastępującą wtedy, kiedy dana osoba jest na urlopie. Czyli ja idę na urlop, automat ustawia przekierowanie moich maili do innej osoby, do tej osoby, którą ja wskazałem jako osoba zastępująca. Świetna funkcjonalność, bardzo ułatwia pracę. Słuchajcie, w firmach nie musi nikt o tym pamiętać, tylko automat właśnie to robi, ustawia to przekierowanie, ale również to przekierowanie zdejmuje.

Mamy możliwość automatycznego połączenia z Power BI. Jeżeli twoja firma używa Power BI do raportowania, do analizowania danych, możemy tam wrzucić wszystkie dane o wnioskach urlopowych, wszystkie dane o listach obecności i sobie z tego dalej korzystać. Statystyki, kto kiedy był na urlopie, jaki jest procent wykorzystania urlopu albo niewykorzystania urlopu. Świetna rzecz, słuchajcie, do zautomatyzowanego raportowania i wiedzy dotyczącej właśnie tych procesów, które obsługujemy w aplikacji.

W naszej aplikacji korzystamy z mechanizmu wbudowanego w narzędzia Microsoft, takiego mechanizmu, który się nazywa zatwierdzenia, i dzięki temu mamy powiadomienia o zatwierdzeniach automatyczne, które przychodzą czy to na Teams, czy na maila. Mamy również doskonałą historię, również budowaną w sposób automatyczny, o tych prośbach o zatwierdzenie, więc to jest bardzo istotny element, też zautomatyzowany całej aplikacji.

Możemy automatycznie wysyłać raport o obecności i, słuchajcie, takie raporty ja bym podzielił na dwie takie zasadnicze części. Pierwsza, taki raport operacyjny, który idzie do przełożonych i przełożeni mogą sprawdzić, jak, kto odnotował swoją obecność w aplikacji. No bo zakładam, że oczywiście wiedzą, czy pracownicy ich byli, czy nie w pracy, natomiast tutaj można sprawdzić, czy ten fakt został odpowiednio odnotowany. Robimy to w takim cyklu tygodniowym, po to, aby dać możliwość poprawienia danych, wyprostowania danych dość szybko. Każdy z nas pamięta, co się działo w zeszłym tygodniu, ale nie zawsze pamięta, co się działo tydzień czy dwa temu, więc warto poprawiać te rzeczy i pilnować ich na bieżąco. A raport Excelowy właśnie taką czynność wspomaga.

Dodatkowo drugi raport, który może być generowany z aplikacji, to taki raport dla działu kadr, w którym pokazane jest, kto, jak chodził jakiego dnia do pracy, żeby można było na tej podstawie naliczyć płacę. Więc to mogą być raporty operacyjne, tak jak wspomniałem wcześniej, i takie kadrowe, do tego, aby rozliczać pracowników. Więc może się to wszystko robić automatycznie, automatycznie, i w naszej aplikacji oczywiście robi się automatycznie.

Mamy także automatyczny raport o wykorzystanych w danym miesiącu urlopach. No, to się trochę wiąże z poprzednim, no bo jeżeli ktoś na liście obecności miał zaznaczone, że jest na urlopie, no to właśnie w tym drugim raporcie, dotyczącym wykorzystania urlopu, będzie ta informacja również odnotowana. Takie raporty automatem idą do działu kadr, a dział kadr wie już, co z tym dalej zrobić, jak naliczyć płacę właśnie w takim kontekście tego, że ktoś był na urlopie.

Z naszej aplikacji - i to jest taka funkcjonalność standardowa Microsoft, ale być może nie wszyscy o tym wiedzą - można wygenerować automatycznie aktualizowany Excel z danymi, które zbieramy w aplikacji, czyli czy to danymi dotyczącymi listy obecności, czy wykorzystania urlopów i złożonych wniosków urlopowych. Możemy takie raporty i takiego Excela z automatycznie aktualizowanymi danymi wygenerować i dzięki temu być na bieżąco z wszystkimi rzeczami, które się dzieją w naszej firmie, właśnie w kontekście wniosków urlopowych i list obecności. No, bo o tym dzisiaj sobie właśnie tu rozmawiamy.

I to kolejna bardzo ciekawa funkcjonalność, czyli ustawienie autorespondera. Możemy w ramach aplikacji, w ramach całego wdrożenia, ustawić automat, który będzie ustawiał informacje o nieobecności dla twoich pracowników. Jeżeli któryś z nich dzisiaj zapomina o tym i idzie na urlop, i nie powiadomi swoich kontrahentów, swoich współpracowników, no to od teraz już nie będzie musiał w ogóle o tym pamiętać, już nie będzie musiał w ogóle tego robić, bo możemy ustawić, ustawić tą automatyczną informację o nieobecności. I my ją ustawiamy w dniu urlopu i wyłączamy ją w ostatnim dniu urlopu. I to jest, słuchajcie, myślę, już naprawdę super rozwiązanie, które bardzo mocno pomaga i porządkuje wszystkie, wszystkie elementy związane z pracą osób, które są na urlopie, które są na jakimś zwolnieniu, których, słowem, nie ma w firmie, bo automaty czuwają, aby te wszystkie procedury i procesy, które macie założone, funkcjonowały doskonale.

Bez pania o tym to w telegraficznym skrócie tyle, jeśli chodzi, jeśli chodzi o naszą, jeśli chodzi o naszą aplikację. Tak to, tak to wygląda z dużego obrazka. Teraz idziemy już do aplikacji. Pokażę ci, jak ona działa w praktyce. Pokażę ci, jak się tam w nią klika, jak to wszystko wygląda już w akcji. Do zobaczenia w aplikacji.

Może to dobry moment, aby kliknąć lajka, aby kliknąć i dodać komentarz, aby kliknąć subskrypcję i dowiadywać się o kolejnych aplikacjach, które budujemy i które przygotowujemy dla naszych klientów, być może ty kiedyś też nim zostaniesz. Także nie krępuj się, daj lajka, nie krępuj się, zapytaj w komentarzu, o co chcesz związanego z tą aplikacją, i do zobaczenia w kolejnej części filmu.

Prezentacja aplikacji w praktyce

Witam cię już w aplikacji. Ja jestem teraz na liście wniosków urlopowych, liście wniosków urlopowych właśnie naszej aplikacji. Tak jak widzisz, tu różne rodzaje wniosków są już wprowadzone. Ja mam najwyższe uprawnienia, więc widzę wszystkie wnioski wszystkich pracowników, jakich tutaj mamy na tej liście. Ale jak tu złożyć w ogóle wniosek urlopowy?

Słuchajcie, jest tutaj sobie taki przycisk z plusikiem. No i tu, zobaczcie, nie muszę wypełniać, bo aplikacja wie, kto jest zalogowany, więc ja nie muszę wypełniać, w czyim imieniu składam ten wniosek. Mogę sobie tutaj wybrać, jaki to jest rodzaj wniosku urlopowego, wybrać datę rozpoczęcia tego urlopu, datę zakończenia tego urlopu i tu, zobaczcie, automatycznie wyliczy się liczba dni roboczych, na które chcemy wziąć ten urlop.

Dodatkowo, co ciekawe, ta informacja o ilości dni roboczych uwzględnia święta. Czyli jeżeli - i to pokażę ci za chwilę - wprowadzisz w mojej organizacji święta, które są w Polsce, czy święta, w ramach których dni urlopowe nie powinny być liczone, to aplikacja to również uwzględni i na przykład, jeżeli ktoś wypełni sobie wniosek na majówkę, to te dni urlopowe zostaną tu policzone prawidłowo.

Ostatnim elementem, który muszę wybrać, to jest, kto mnie będzie zastępował. Po wybraniu zastępcy klikam sobie "Wyślij wniosek", no i tyle, i już mój wniosek został wysłany. I tak jak widzisz, ten fakt od razu się tutaj pojawia na dole, na dole mojej listy, czekam na rozpatrzenie wniosku. Z tego momentu, z tego miejsca mogę od razu, słuchajcie, anulować ten wniosek, jeżeli, jeżeli mam taką potrzebę, jeżeli na przykład zobaczę, że się pomyliłem, czy w powiadomieniu mailowym, które przychodzi do mnie teraz o złożeniu tego wniosku, tam zobaczę błąd, mogę go szybciutko anulować i nie muszę go składać na nowo. Więc tak wygląda lista wniosków urlopowych. No, nie ma tutaj zbyt jakiejś wielkiej, wielkiej historii, wielkiej funkcjonalności, ale widzisz, jak to, widzisz, jak to wygląda w praktyce.

Po drugie, pracownik ma to, co wam mówiłem przed chwilką, również swoją listę obecności. Ja widzę tutaj właśnie tak wypełnioną listę obecności, w jakich godzinach byłem, kiedy została ta lista do mnie wysłana, kiedy ja na nią odpowiedziałem, wszystko mam tutaj czytelnie widoczne. Mogę sobie, mogę sobie podejrzeć to w oddzielnym oknie, tutaj nie ma żadnej możliwości edycji, ta edycja jest zarezerwowana tylko dla działu kadr i działu HR, więc tu żaden pracownik edytować rzeczy nie może, ale na przykład może wpisać przyczynę nieobecności, co, co widzisz na tym ekranie. Miejsce pracy również jest, również jest tutaj wypełnione, więc no, po prostu ta funkcjonalność jest dość prosta, listy, listy obecności nie ma co tutaj zbyt wiele pokazywać.

Lista pracowników to jest po prostu lista pracowników, w których definiowane są chociażby godziny pracy, ale również inne elementy, o których wspominałam, czyli data urodzenia, urząd skarbowy, tutaj pracownik może też zobaczyć, ile ma urlopu, czy to wypoczynkowego, czy wszystkie pozostałe informacje, których nie będę czytał, które tylko tak, tak w skrócie, w skrócie pokażę. Tutaj przewinę, jakie te informacje są, ale tu mogą być wszystkie te informacje o pracowniku, których potrzebujesz, których potrzebujesz w swojej bazie, których potrzebujesz do tego, aby prowadzić swój biznes, prowadzić swoich pracowników.

Idziemy sobie dalej, w informacjach o sobie mam informacje o sobie, no właśnie o mnie jako o pracowniku, i tej urodzenia, i jaki mam wybrany urząd, i wszystkie inne, których znowu nie będę czytał, które ci tylko tak, tak tutaj pokażę. I mam ten długopis czy ołówek, dzięki któremu mogę przesłać prośbę o zmianę danych właśnie do HR-u, no bo, słuchajcie, to nie możemy zrobić tak, że ja wchodzę i zmieniam sobie czy to ilość dni urlopowych, czy urząd, w którym jestem zarejestrowany. Tutaj mogę zgłosić taką zmianę, pracownik HR ją zweryfikuje, czyli na przykład, jeżeli ja bym powiedział, że "hej, urlopu wypoczynkowego mam 15, mam 16 dni, a nie 15, albo 10", albo, no, jakąkolwiek ilość tutaj sobie wpiszę, no to pracownicy HR i kadr zweryfikują tę informację i jeżeli uznają, że ona jest prawidłowa, no to mi ją zmienią, ja dostanę powiadomienie na maila i będę mógł wejść do aplikacji tu i sobie sprawdzić, jak to już teraz wygląda, czy rzeczywiście zostało to poprawione.

Wszystkie te informacje, które tutaj są, jak widzisz, można, można wysłać taką prośbę o poprawienie ich, szybka, szybka funkcjonalność, szybka możliwość dla wszystkich pracowników wykonania czynności związanych z HR-em.

No i dni świąteczne, to na koniec, pokażę ci, jak to wygląda. No, mamy sobie tutaj popisywane dni świąteczne tak, aby w tych dniach nie przychodziły wpisy dotyczące listy obecności, aby w tych dniach, jeżeli bierzemy urlop, był prawidłowo wyliczony, prawidłowo wyliczona liczba dni, na którą bierzemy ten urlop. Taka prosta, prosta funkcjonalność do edycji właśnie dni świątecznych.

Okej, to w telegraficznym skrócie tyle, jeśli chodzi o aplikację. Za chwilę jeszcze się przeloguję i pokażę ci, jak to wygląda po stronie Teamsa, czyli jak wyglądają powiadomienia o wnioskach urlopowych i powiadomienia o obecności, którą należy zgłosić i odnotować, obecności w pracy, którą należy zgłosić i odnotować. Także ja się przeloguję.

Mam już przygotowanego Teamsa właśnie z tymi powiadomieniami, o których wspominałem przed chwilą, czyli na przykład powiadomienie dotyczące elektronicznej listy obecności wygląda w taki sposób, jak widzisz teraz na ekranie. Ono może wyglądać oczywiście w zupełnie inny sposób, również to są to są przykłady, które ci tutaj pokazuję, jak ta lista może wyglądać. Czy to są godziny do wyboru, czy ty chcesz, żeby twoi pracownicy mogli w ten sposób wybierać godziny - mówisz nam o tym w trakcie wdrażania i my to przygotowujemy tak, jak, tak jak chcesz, tak jak sobie wymyśliłeś, tak jak ustaliłeś z kadrami, HR-em czy z kimkolwiek innym.

W taki sposób można to zaznaczyć, kliknąć "zatwierdź" i ta informacja trafia do aplikacji, a pracownik dostaje taką syntetyczną, syntetyczną informację o tym, że zgłosił właśnie, że będzie pracował między 8:00 a 16:00 i będzie pracował w biurze, więc mamy tutaj taką, taką możliwość prostego widzenia pracownika, absolutnie prostego, bo może tą operację zrobić czy to na Teams desktopowym, czy na Teamsie na telefonie, dowolna zupełnie operacja.

Okej, przełączamy się teraz do, do wniosków urlopowych. Tutaj, zobacz, jest aplikacja właśnie zatwierdzenia, ja mam ją przypiętą w Teamsie. No i widać, że wniosek urlopowy został złożony, widać, kto ten wniosek składa, widać, na czyją odpowiedź oczekuje, tutaj jest treść tego wniosku, ona tutaj w takiej testowej wersji może nie wygląda dość dobrze, ale wszystkie te informacje możemy, wszystkie te informacje możemy zmienić i dostosować do twoich potrzeb. Tutaj w trakcie odpowiadania, czy to odpowiadania pozytywnego, czy negatywnego, można oczywiście dodać i wprowadzić komentarz, tak aby była znana przyczyna na przykład nieodpowiedzenia albo jakieś drobne życzenia miłego urlopu tutaj można też zawrzeć. To, co będzie tu wpisane, zależy od twojej fantazji.

Zakończenie

Dziękuję ci za uwagę bardzo. Było mi miło móc opowiedzieć ci o naszej aplikacji dotyczącej obsługi procesów HR-owych. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi funkcjonalnościami czy zadaniem szczegółowych pytań, jeśli chodzi o tą aplikację, zapraszam cię do kontaktu. Link do bezpłatnej konsultacji masz w opisie do tego filmu, więc klik, umawiaj się z nami, pytaj, a ja chętnie odpowiem ci na wszelkie twoje wątpliwości czy też pytania dotyczące właśnie tej aplikacji.

A tymczasem dziękuję ci bardzo za uwagę, dziękuję ci za poświęcony czas. Przypominam o możliwości i zachęcam do tego, aby komentować, dawać lajki, no i cóż, do zobaczenia w kolejnym filmie. Automatyk inżynier Marcin Karwowski z eraIT.